Podczas obecnego okna transferowego w zespole seniorów Unii doszło i prawdopodobnie jeszcze dojdzie do zmian kadrowych. Na pierwszy plan wysuwa się już dokonany transfer Łukasza Mendla, który przeszedł do Wapna z Zamku Gołańcz, gdzie pełnił funkcję trenera. Będzie to dla niego powrót po latach, występował już bowiem w barwach Unii w sezonie 2002/2003 i połowie kolejnego. Ł. Mendel przychodząc wówczas do naszego zespołu stał się z miejsca reżyserem gry i najskuteczniejszym zawodnikiem – w 30 ligowych meczach zdobył 32 bramki i został Królem Strzelców Pilskiej Klasy Okręgowej oraz wywalczył wraz z zespołem awans do IV ligi. Podczas pobytu w Unii Ł. Mendel trenował też w Wapnie zespoły młodzieżowe. I pod tym kątem należy rozpatrywać jego angaż. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po sezonie przejmie obowiązki Andrzeja Szostaka.
Zmiany mogą nastąpić również na newralgicznej pozycji bramkarza. Z zespołem zamierza rozstać się Tomasz Pankowski, o którego zabiegają dwa kluby. W jego miejsce ma przyjść Marcin Przybył - wychowanek Unii, który ostatnio nie występował w rozgrywkach ligowych.
Zdjęcie: Ewa Hermann.