Unia tryumfuje w Memoriale Z. Bilskiego

22 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkół w Wapnie odbył się I Memoriał Zbigniewa Bilskiego. Ten zasłużony dla piłki i społeczności wapieńskiej działacz zmarł w ubiegłym roku w wieku 54 lat. Rywalizację ośmiu drużyn z dwóch województw obserwowało wielu znamienitych gości. Byli m. in. wdowa Alina Bilska z synami Dariuszem i Andrzejem, wójt Gminy Wapno Zbigniew Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Wapno Radosław Kubisz, Prezes OZPN w Pile Adam Luboński, Dyrektor ZS w Wapnie Janusz Bilski oraz Prezes LKS Unia Wapno Henryk Rogalski.

Turniej otworzył Wójt Gminy Wapno Z. Grabowski, który w ciepłych słowach wspomniał Z. Bilskiego. Następnie głos zabrał Prezes OZPN w Pile A. Luboński i korzystając z okazji podziękował włodarzowi Wapna za współpracę oraz za pomoc i wsparcie przekazywane miejscowej Unii.

W fazie grupowej po dwie drużyny z każdej grupy zdobyły zgodnie po sześć punktów i awansowały do półfinałów. W nich górą okazali się przedstawiciele grupy A: Płonące Strzelby i Unia Wapno, pokonując odpowiednio Leśnik Margonin i Noteć Łabiszyn. Na najniższym stopniu podium uplasował się Leśnik wygrywając w karnych z Notecią. W finale gospodarze wzięli rewanż za grupową porażkę ze Strzelbami i tym samym zostali zwycięzcami I Memoriału Zbigniewa Bilskiego, a w ich ręce trafił puchar ufundowany przez p. Alinę Bilską. Najlepszym Zawodnikiem wybrano Pawła Witwickiego z Noteci, Najlepszym Bramkarzem Tomasza Pankowskiego z Unii, a Królem Strzelców z siedmioma bramkami został Karol Troczyński z Leśnika. Zawody sędziował Jarosław Kurtysiak.

Końcowa klasyfikacja: 1. Unia Wapno, 2. Płonące Strzelby, 3. Leśnik Margonin, 4. Noteć Łabiszyn, 5. Vitcovia Witkowo, 6. Orzeł Kcynia, 7. Pałuczanka Żnin, 8. Wełnianka Kiszkowo.

Unia: T. Pankowski, T. Żarnowski (1 bramka), T. Domagała, K. Barkowski, G. Olszewski, M. Chojnacki (2), K. Seidel (1), M. Seidel, J. Solecki (1), S. Żarnowski. Trener: A. Szostak.

L.p.

Punkty