Tak pożegnaliśmy lato

Pożegnanie lata było godne, a dobitnie wskazywały na to uśmiechy na twarzach najmłodszych. W Turnieju Dzikich Drużyn wystartowały cztery zespoły. Najlepsza okazała się Barcelona, która wyprzedziła Real, Chelsea i Man. United. Czas pomiędzy meczami wypełniły konkurencje sprawnościowe oraz dwa pokazy. W pierwszym - jeźdźcy ze Stajni Wapno zaprezentowali konie sportowe, a opowiadał o nich (i o jeźdźcach oczywiście) pan Sebastian Jach. Kolejny składał się z dwóch części. W pierwszej strażacy z KSRG OSP Wapno​ i OSP Stołężyn​ przeprowadzili pokaz uwalniania poszkodowanego z rozbitego samochodu; w drugiej ugasili pożar, który "wybuchł" w budynku starych szatni. Do pokazów jeszcze wrócimy, bo warto im poświęcić osobne miejsce. Oprócz powyższych atrakcji bufet serwował placki i chłodne napoje, co w taki dzień ciepły nie było bez znaczenia, a każde dziecko otrzymało od organizatorów butelkę wody.

W przeprowadzenie festynu aktywnie włączyli się rodzice młodych Unitów zarówno piekąc placki jak i pomagając w ich dystrybucji. Pomocną dłoń wyciągnęli również Patryk Gurda i Jakub Kupczak. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Gorące podziękowania składamy również panu Sebastianowi Jach oraz Klaudiuszowi Jach, dzięki którym odbył się pokaz jazdy konnej oraz naszym dzielnym strażakom, którzy poświęcili swój wolny dzień by przybliżyć uczestnikom festynu tajniki swojego powołania.